Wiadomo, że najlepszą imprezą jest wesele. Dlatego proponujemy Państwu projekt eventowy - "Polskie Wesele". Wśród uczestników wybieramy parę młodą oraz rodziny weselne.

Wesele rozpoczyna się od powitania gości weselnych przez drużby rozdające wstęgi weselne. Tu oczywiście wylewne powitania aranżowane przez naszych aktorów w stylu: "Ciociu Heniu ile to już lat… " itd. Gdy para młoda wróci od fotografa nastąpi uroczyste powitanie chlebem i solą, tłuczenie kieliszków i huczne STO LAT.

Następnie przemówią rodzice (ojciec, matka, babcia też dorzuci swoje trzy grosze chociaż niedosłyszy. Babcia od czasu do czasu wyrwie się śpiewem). Goście się bawią, wodzirej dokazuje i wymyśla różne weselne zabawy (wałek, taniec na gazetach, chusteczka haftowana, rozpoznawanie żony przez pana młodego po kolanie, wyścig w miednicach itp.), a orkiestra swoje. Niezabraknie hitów weselnych Biały Miś, Kaczuszki.

Nagle pojawi się wujek z Ameryki z walizką, „w której nie wiadomo jakie prezenty”. Wybucha kłótnia pomiędzy rodzicami „właściwie nie wiadomo o co”. Zatargom krez niosą oczepiny: przyśpiewki, lamenty babci, rzucanie wianka, rzucanie muszki, taniec nowej pary młodej. A co dopiero zacznie się dziać jak na wesele przybędzie nieślubne dziecko mamy weselenej, przybyłe z poza kontynentu...

Elementy składowe: kapela wiejska, Wodzirej Stefan z remizy, aktorzy w ilości 6 szt., trochę światła, trochę dymu, dekoracja która najpiękniejszą salę balową zamieni w remizę, stroje dla Młodej Pary (Parą Młodą mogą być również aktorzy lub np. nowi pracownicy)