Biegnie, najbardziej prymitywna forma ruchu, podstawa wszystkich sportów, dla jednych największe zło, dla innych coś wspaniałego.

Dla każdego bieganie jest czymś innym-sposobem na depresję, nadwagę, problemy w pracy, zawody miłosne, ale również sposobem na kondycję, pokonanie własnych słabości a także receptą na życie. Od kilku lat liczba biegaczy w Polsce systematycznie rośnie, podobnie jak liczba imprez biegowych organizowanych nie tylko w największych miastach, ale coraz częściej w małych miejscowościach. Wygląda na to, że Polacy docenili i przede wszystkim polubili bieganie. Wiele akcji biegowych polegających na regularnych wspólnych treningach cieszy się wysoką frekwencją.

W okolicy naszego ośrodka znajdzie Państwo wiele tras dla biegaczy, między innymi:

Droga pod reglami

  • Droga pod Reglami jest turystyczną trasą rozpoczynającą się w Kuźnicach a kończącą u wylotu Doliny Chochołowskiej. Biegnie po krawędzi lasu łacząc po drodze wyloty dużych dolin tatrzańskich: Białego, Strążyskiej, Małej Łąki, Kościeliskiej, Lejowej i wielu mniejszych. Do miejscowości Kiry (wylot Dol. Kościeliskiej) oznaczona jest czarnym szlakiem, a dalej – zielonym. Zaproponowany tutaj odcinek rozpoczyna się przy Wielkiej Krokwi (powyżej od zbiegu ulic Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego), a kończy w Kirach. Dlaczego proponujemy nie od Kuźnic i dlaczego nie dalej – do Doliny Chochołowskiej? Pomiędzy Kuźnicami a skocznią narciarską wymagałaby lawirowania po asfalcie i chodniku, a w Kirach – po chodniku lub poboczu. Zdecydowaną zaletą trasy jest brak konieczności zakupu biletów do TPN.

Lejowa-Kościeliska (8.1 km)

  • Dolina Lejowa położona jest pomiędzy Doliną Kościeliską a Chochołowską. Bardzo urocza i ze znikomym ruchem turystycznym nawet podczas szczytu sezonu. Proponowana trasa zaczyna się u wylotu Dol. Kościeliskiej (Kiry – ok. 930 m n.p.m.), następnie zielonym szlakiem kilkaset pierwszych metrów wzdłuż drogi podążamy do wejścia Dol. Lejowej (żółty szlak, prowadzący tylko po tej dolinie). Nie docierając do Niżniej Kominiarskiej Polany skręcany na oznaczonym rozwidleniu w lewo na czarny szlak (Ścieżka nad Reglami), który prowadzi nas najpierw na Kominiarski Przysłop (1125 m), a następnie spada w kierunku Dol. Kościeliskiej

 

Sprawdź facebooka "Kościelisko dla biegaczy": https://pl-pl.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy/