Kościelisko istony raj dla miłosników narciarstwa biegowego to inaczej "piesze wycieczki na nartach", pokonywanie  szlaków o różnych stopniach trudności i o różnej długości . Niektórzy narciarze pokonują dłuższe trasy, podczas gdy inni biegają czysto rekreacyjnie na stosunkowo krótkich szlakach, utrzymywanych przez kurorty narciarskie.
W sporcie biegi narciarskie są jedną z trudniejszych konkurencji wytrzymałościowych.  Narciarz biegowy angażuj wszystkie główne partie mięśni. Sport ten, obok wioślarstwa i pływania, prowadzi do spalania największej ilości kalorii w jednostce czasu.

W naszej okolicy posiadamy ok 10km stale utrzymanych i naśnieżanych tras między innymi na Chotarzu, dolinie chochołowskiej oraz stadionie biatlonowym.

Kościelisko – trasy biegowe na Chotarzu
Jedna z najpiękniej położonych tras biegowych pod Tatrami. Dobra zarówno na pierwsze kroki na biegówkach jak i na forsowny trening. Świetnie przygotowywana, znakowana trasa, z pięknym widokiem na Giewont. Przez początkowe kilometry biegnie zakosami, jak klucząca w kosówce kozica – to tu uczą się początkujący i trenują miejscowe kluby sportowe, dalej już spokojniej, choć czekają tam dość wymagające podbiegi (pamiętajcie o zabraniu ze sobą przynajmniej picia). Przy dobrej zimie krótsza pętla jest wydłużana aż do stadionu biathlonowego w Kirach.

Trasy biegowe u wylotu Doliny Chochołowskiej
U wylotu Doliny Chochołowskiej w Witowie znajdują się trasy biegowe. Z 10 kilometrowego szlaku amatorzy biegówek mogą korzystać bezpłatnie.
Trasa jest typowo rekreacyjna, o małej skali trudności. Rozpoczyna się i kończy przy parkingu na Siwej Polanie. Jej pierwszy, 3-kilometrowy odcinek, oznaczony kolorem zielonym, zalecany jest dla biegaczy początkujących. Kolejny odcinek trasy o długości ok. 7 km oznaczony jest kolorem niebieskim, a przeznaczony jest dla biegaczy średnio zaawansowanych  i zaawansowanych.

Możliwość wypożyczenia sprzętu oraz wynajęcia instruktora narciarstwa biegowego. Dla grup oferujemy możliwość zorganizowania zawodów.

Sprawdź facebooka "Kościelisko dla biegaczy": https://pl-pl.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy/