Rezerwacja online

Buty Ślubne do tańca - czy warto kupić?

Jednym z najistotniejszych elementów garderoby panny młodej, są idealne buty ślubne. Wybór butów to nie lada wyzwanie. W związku z tym że przyjęcia weselne trwają do białego rana a panna młoda musi przetańczyć całą noc, ślubne buty muszą być wygodne i świetnie wyprofilowane.

Według najnowszych trendów, większość letnich panien młodych wybiera sandały, gdyż pozwalają skórze oddychać. Jednak, w przypadku ślubu zimą, wybór pada na tradycyjne szpilki. Wysokość obcasa również odgrywa dużą rolę. Panny młode stawiają na niskie obcasy, które mają gwarantować maksymalną stabilność.

Profesjonalne buty taneczne, również zyskują coraz większą popularność. Okazuje się, że bardzo różnią się od klasycznych szpilek.

Buty taneczne ślubne - czym się charakteryzują?

Buty ślubne taneczne zapewniają stopom komfort i eliminują ryzyko kontuzji. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów i tak zaprojektowane aby każda kobieta czuła się w nich komfortowo podczas tańca.

Są one wyprofilowane w tak doskonały sposób, że w ogóle nie czuć wysokości obcasa. Ślubne buty taneczne równomiernie rozkładają ciężar ciała, nie jest on skumulowany na głowach kości śródstopia, tak jak w klasycznych szpilkach. Ich wygląd przypomina klasyczne obuwie taneczne, jednak w przypadku butów ślubnych różni się kolorem, odcienie są jasne.

Co wyróżnia wygodne buty do tańczenia na wesele od szpilek?

Wygodne buty do tańca, różnią się od typowych szpilek przede wszystkim budową. Podeszwa w tego typu butach jest tak skonstruowana, że przylega idealnie do stopy, jest bardzo giętka i elastyczna. Buty taneczne, ze względu na miękkość materiałów z których są wykonane, zapewniają stopie sprężystość, dzięki czemu nie ma ograniczeń przy unoszeniu się na palcach. Ponadto cholewa i wyściółka jest wykonana z materiałów które nie powodują otarć, gdyż umożliwiają skórze oddychanie.

Warto jednak pamiętać o tym, że buty ślubne taneczne nie nadają się do przemieszczania się na zewnątrz bez dodatkowych zabezpieczeń. Należy je zakładać dopiero na sali weselnej, chyba że posiadamy specjalnie przygotowane nakładki.

Jak dobrać wygodne obuwie ślubne do tańca?

Wybór ślubnego obuwia do tańca, zależy przede wszystkim od preferencji panny młodej. Jeśli nie lubimy wysokich obcasów to lepiej postawić na wygodę i wybrać płaskie buty ślubne na niskim obcasie lub w ogóle bez niego w stylu balerinek. Jednak, w przypadku kiedy zaś chcemy wygodne buty na wesele do tańca na obcasie, to zdecydowanie lepiej postawić na profesjonalne obuwie taneczne, które będzie się pięknie prezentowało na stopie i zapewni najwyższy komfort podczas noszenia.

Profesjonalne buty taneczne mają całą gamę rodzajów obcasów do wyboru. Popularne marki tego typu obuwia oferują obcasy typu szpilka, kielich, słupek czy fler. Mogą to być również buty zakryte typu czółenka albo delikatne sandały. Również wysokość obcasów jest kwestią do ustalenia. Zwykle w tego rodzaju obuwiu ta wysokość mierzy od 4 cm do max 8 cm.

Gdzie kupić taneczne buty ślubne?

Niezależnie od rodzaju obuwia jakie preferujemy, stanowczo odradza się zakupu gotowych butów ślubnych przez Internet. Tego typu buty należy zmierzyć a najlepiej uszyć je na miarę.

W przypadku pierwszego rozwiązania, które zapewnia dostępność butów od ręki , należy udać się do salonu i z pomocą konsultanta dobrać odpowiednie obuwie. Nie daj się jednak zwieźć sprzedawcy, i pomimo że buty będą się pięknie prezentować, ale będą gdzieś uwierać to od razu zrezygnuj z ich zakupu.

W przypadku zaś drugiej opcji, czas oczekiwania jest różnorodny, dlatego też aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Aby zamówić taneczne buty ślubne, należy jak najdokładniej zmierzyć stopę, zgodnie ze wskazówkami dostępnymi u wybranego producenta. Tą czynność trzeba wykonać dokładnie i sumiennie, bez pośpiechu. W kolejnym etapie, należy wybrać model, rodzaj obcasa, kolor i materiały z jakich mają być wykonane buty. Te czynności możemy wykonać poprzez Internet, na przykład na stronie producenta. Jeśli jednak, salon oferujący profesjonalne buty taneczne znajduje się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania, to zalecamy udać się do niego osobiście, i wykonać wszystkie czynności na miejscu.

Czy warto kupić buty taneczne ślubne? - podsumowanie

Buty ślubne taneczne, są wykonane z myślą o tańcu i ruchu, który jest nieuniknionym elementem każdego przyjęcia weselnego. Jest to świetna alternatywa dla klasycznego obuwia ślubnego, która będzie gwarantować komfort i wygodę przez całą noc.

W ofertach popularnych marek na pewno znajdziesz modele odpowiednie dla siebie. Przy zakupie, który jest wydatkiem nieco wyższym niż w przypadku tradycyjnych szpilek, warto pamiętać aby wybrać taki produkt, który mógłby posłużyć jeszcze na inne przyjęcia.