Rezerwacja online

Od kilku lat winietki weselne zyskują coraz większą popularność. Są bardzo pomocne przy organizacji dużych imprez, gdyż pomagają ograniczyć chaos, wiązany z rozsadzaniem gości przez gospodarzy przyjęcia i samodzielnym odnalezieniu miejsca.

Jeśli decydujemy się na korzystanie z winietek, to ten temat powinniśmy przemyśleć wcześniej. Na przyjęciu weselnym, wzory winietek powinny być dopasowane do zaproszeń ślubnych i księgi gości. Czcionka i kolory powinny być takie same.

Szablony winietek ślubnych - wzory winietek

Najczęściej pary młode korzystają z usług grafika i zlecają zrobienie zarówno zaproszeń ślubnych jak i winietek. W takiej sytuacji odpada problem niedopasowania stylistycznego.

Jest to też najszybsza forma, gdyż dostajemy gotowe szablony, które następnie są edytowane przez zleceniobiorcę w programie graficznym, wedle naszych preferencji.

Część osób jednak, decyduje się na ich samodzielne wykonanie. Ta opcja jest czasochłonna, ale najbardziej oryginalna i ekonomiczna.

Ciekawym rozwiązaniem są darmowe pliki pdf winietek i zaproszeń ślubnych, które możesz pobrać z Internetu. Korzystając z niezbyt zaawansowanych programów graficznych typu Photoshop czy Canva, możesz je samodzielnie obrobić, na przykład nakładając odpowiednie grafiki. Gotowy projekt trzeba następnie wydrukować, ewentualnie coś dociąć i gotowe.

Jak zaprojektować samemu winietki, jak zrobić winietki w Wordzie?

Jeśli zaś obawiacie się, że nie jesteście wystarczająco dobrzy w użytkowaniu nawet prostych programów graficznych, zapewne zastanawiacie się jak zrobić winietki w Wordzie lub na papierze.

Jeśli chodzi o pierwszą opcję ,to w pliku tekstowym należy umieścić obramowanie w takiej wielkości jaka nas interesuje. Odpowiednia wielkość winietki to taka, gdzie na jednej stronie A4, mieści się 6 winietek. W kolejnym kroku należy wybrać odpowiednią czcionkę i wypisać Imię i Nazwisko gościa. Aby ożywić winietkę, można dodać obrazy, które są do ściągnięcia w darmowym gimpie. Tak przygotowany szablon, należy powielić tyle razy aby wypełnił całą kartkę. W kolejnym etapie , tak przygotowany szablon należy zlecić do wydruku a następnie powycinać. Gotowe karteczki można przykleić na przykład do szyszek czy drewnianych plastrów. Ta opcja super się sprawdzi w przypadku przyjęć w stylu boho lub rustykalnym.

W przypadku zaś, gdy mocną stroną jest estetyczne pismo, karteczki z imionami i nazwiskami gości, można wypisać na papierowych kartonikach piórem. Jest to klasyczne, ale ponadczasowe rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba myśleć o druku. Należy jednak liczyć się z czasem, który jest potrzebny na ich przygotowanie.

Wydrukuj winietki na odpowiednim papierze

Do druku winietek powinniśmy użyć sztywnego papieru o wysokiej jakości. Papier nie może się wyginać, gdyż takie winietki weselne nie będą wyglądać estetycznie.

Kolor papieru powinien korespondować z kolorem przewodnim wesela. Gdy zaś brak jest takiego odcienia, sugerujemy aby zakupić białe kartki lub ecru. Są to odcienie klasyczne, które nigdy nie wychodzą z mody.

Jak poprawnie wypisać winietki?

Winietki muszą być tak wypisane aby były przede wszystkim czytelne. Napisy muszą od razu rzucać się w oczy, gdy goście przechodzą obok stołu. Użyte grafiki nie powinny się zlewać. Winietki mają za zadanie ułatwić gościom znalezienie odpowiedniego miejsca. Najlepiej gdy są proste i klasyczne.

Winietki na wesele - podsumowanie

Samodzielnie przygotowane winietki i zaproszenia, pomijając oszczędność finansową, dają satysfakcję. Według statystyk, goście weselni bardziej je doceniają niż gotowe projekty.

Dobierając wzór do projektu winietki, należy sugerować się motywem i kolorystyką przewodnią w jakim jest planowane przyjęcie.

Winietki możemy dołączyć do drewnianych czy przyrodniczych elementów.