Rezerwacja online

Jeżeli chcesz złapać oddech wiosny a przy okazji nacieszyć oczy niesamowitym widokiem porośniętych krokusami polan tatrzańskich, zapraszamy na wypoczynek do Kościeliska.

Willa Cztery Pory Roku zlokalizowana jest w sąsiedztwie Doliny Chochołowskiej, uznawanej za mekkę krokusów - Siwa Polana.

Wychodząc z obiektu napotykasz polany porośnięte tym pięknym kwiatem, niejednokrotnie są to fioletowe dywany rozpościerające się na tle Tatr. 

Kościelisko wiosną to idealne miejsce na zregenerowanie sił po długiej zimie, to spacery, przechadzki wśród krokusowych polanniezapomniane widoki na Tatry, cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko.

Krokusy kwitną wczesną wiosną, często w czasie ich kwitnienia spada śnieg. Niezapylone kwiaty zwijają się wówczas ciasno w pąki i rozwijają ponownie, gdy śnieg stopnieje. Czasami nawet przebijają śnieg wydzielanym ciepłem i kwitną w śniegu.

W Polsce od 2014 r. gatunek objęty jest ochroną częściową. Jego siedliska to łąki, hale. Często tworzy bardzo liczne zbiorowiska. Jest to ewenement na skale światową. 

Nie przegap tego, zapraszamy w góry !

Rezerwuj już dziś: 18 20 70 207, +48 608 401 704,
e-mail: rezerwacja@czteryporyroku.pl

Rezerwując powołaj się na ofertę.