Rezerwacja online


Ślub w plenerze - wspaniała atmosfera niezapomnianych chwil

Jeśli chcemy przeżyć jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, jakim jest ślub z ukochaną osobą, zdecydujmy się na ślub plenerowy w wyjątkowym miejscu. Taki ślub to ceremonia w romantycznej i pięknej scenerii, którą para młoda sama wybierze. Często miejsce ślubu przynosi cudowne wspomnienia i dobrze się kojarzy.

Doskonałym miejscem na ceremonię ślubną w plenerze będą górskie krajobrazy. Niesamowity klimat, malownicze widoki i cudowna przestrzeń to zalety, jakie niesie ze sobą ślub w Tatrach. Ślub w plenerze wybiorą pary, którym bliska jest niesztampowość, indywidualne podejście do uroczystości, niepowiązane z utartymi schematami. Ślub w górach docenią z pewnością zaproszeni goście. Wspaniałym miejscem ceremonii będzie Zakopane. Fantastyczna panorama gór, ciekawa architektura miejscowości oraz wysoko rozwinięta infrastruktura przemawiają za wyborem tego miejsca. Obiekt Cztery Pory Roku Kościelisko dysponuje ciekawą ofertą, pozwalającą zorganizować wymarzony ślub plenerowy i przyjęcie weselne w niezwykle urokliwym miejscu. Skorzystanie z bogatej bazy noclegowej oraz wyśmienitej kuchni dodaje atrakcyjności naszej ofercie.

Organizujemy śluby kościelne (np. Św, Kazimierza w Kościelisku), cywilne w Urzędach, górach lub u nas w obiekcie. Ogromną popularnością cieszą się śluby w plenerze, które organizujemy w naszym ogrodzie.

Organizujemy uroczystości zaślubin, przyjęcia weselne z noclegami oraz same przyjęcia weselne.  Istnieje możliwość organizacji samego przyjęcia weselnego lub samej ceremonii ślubu w plenerze.

Prosze sobie wyobrazić...śłońce, śpiew ptaków, Para Młoda i cudowna panorama Tatr.... niesamowite wrażenia !!!

Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze?

Wiele zakochanych par chcących zawrzeć związek małżeński w nietypowych, plenerowych okolicznościach zastanawia się, czy ślub cywilny może odbyć się w plenerze? Kiedyś było to możliwe na Zachodzie. Od wprowadzonej w 2015 roku nowelizacji ustawy o aktach stanu cywilnego można już składać przysięgę małżeńską w obecności urzędnika stanu cywilnego w wybranym przez przyszłych nowożeńców miejscu, również na otwartej przestrzeni. Wiąże się to z dodatkowymi formalnościami i uiszczeniem odpowiednich opłat

Podstawowe tematy, z jakimi wiąże się organizacja ślubu w plenerze oraz ile kosztuje ślub w plenerze?

Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego w związku ze ślubem plenerowym

Wybieracie się do USC właściwego miejscu, które wybraliście na uroczystość zaślubin. Ile kosztuje ślub cywilny? Dokonujecie wpłaty 84 złotych za sporządzenie aktu małżeństwa. Opłata za ślub w plenerze nie może być wyższa niż 50% aktualnego średniego wynagrodzenia. Jednak w większości urzędów wynosi ona 1000 zł. Składają się na nią:

  • pełny strój urzędnika
  • usługi fryzjerskie
  • nabycie insygniów z wizerunkiem orła ustalonym jako godło RP
  • patera na obrączki
  • konserwacja odzieży i patery
  • koszt dojazdu na miejsce ceremonii
  • wynagrodzenie urzędnika

W urzędzie ustalacie datę ślubu i składacie wniosek o udzielenie ślubu w plenerze. Warunkiem koniecznym zorganizowania takiej uroczystości jest miejsce, które nie zakłóca powagi Urzędu Stanu Cywilnego oraz gwarantuje zachowanie uroczystej formy samej uroczystości i bezpieczeństwa uczestników

Niezbędne elementy organizacyjne w przypadku ślubu cywilnego w plenerze

Jak zorganizować ślub w penerze? Aranżacja miejsca jest niezwykle istotna. Należy przygotować krzesła, na których zasiądą Para Młoda i świadkowie, urzędnik stanu cywilnego oraz goście. Potrzebny będzie stół do podpisania aktu małżeństwa oraz miejsce do powieszenia godła. Odpowiednie nagłośnienie oraz muzyka, która będzie towarzyszyła uroczystości oraz wystrój miejsca, będą istotnymi elementami wydarzenia, na przykład ślubu cywilnego w górach.

Ślub kościelny w plenerze - Zakopane doskonałym miejscem

Forma ślubu kościelnego i cywilnego znacznie różnią się od siebie. Dla chrześcijan przeżycia duchowe są niezwykle istotne, dlatego chcą zawrzeć święty związek małżeński w obliczu Boga. Uroczystość kościelna tego rodzaju jest niezwykle trudna do zorganizowania w plenerze ze względu na surowe reguły prawa kanonicznego. Zatem jak zorganizować ślub kościelny poza murami świątyni? Jeżeli jesteśmy mocno zdeterminowani i zdecydowani na ślub kościelny w plenerze, musimy złożyć wniosek do biskupa odpowiedniej archidiecezji i zawrzeć w nim mocne argumenty. Rozpatrzenie prośby może trwać nawet kilkanaście miesięcy i bardzo rzadko kończy się pozytywnie. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego ślub kościelny musi odbyć się na poświęconej ziemi. Kiedy młoda para planuje ślub w Tatrach, jest to cudowne miejsce, gdzie możemy znaleźć małe, urokliwe kapliczki, w których ślub kościelny będzie miał niesamowity klimat. Jeżeli uda się uzyskać zgodę biskupa na zorganizowanie ślubu kościelnego w plenerze, trzeba przystąpić do etapu planowania. Cena będzie wynosiła tyle samo co organizacja ślubu w kościele. W każdej parafii jest ona inna. Niezbędne jest stworzenie ołtarza polowego. Ważne jest przygotowanie krzeseł, dekoracji podkreślającej wagę uroczystości (np. kwiatów i świec) oraz odpowiedniej oprawy muzycznej.

Bez zgody władz kościelnych i kierownika USC możecie, wybierając piękne widoki na świeżym powietrzu, wziąć ślub humanistyczny pod gołym niebem, prowadzony przez celebranta. Pary młode, które nie zawarły związku małżeńskiego w USC czy kościele, wygłaszają ślubowania stworzone przez siebie.

Ślub plenerowy - gdzie można zrobić wesele w plenerze?

Wymarzony ślub plenerowy powinien być odpowiednio zorganizowany i przygotowany na wiele ewentualnych niespodzianek.

Warunki pogodowe

Impreza plenerowa nie zawsze odbywa się przy sprzyjającej aurze. Ważne jest przygotowanie namiotów chroniących przed deszczem, parasoli chroniących przed mżawką lub gorącymi promieniami słonecznymi oraz koców, które ochronią przed wieczornym chłodem. Tego typu akcesoria w odpowiednio dobranej kolorystyce i stylu uroczystości będą dodatkową ozdobą.

Niezbędne oświetlenie

Odpowiednio rozmieszczone i różnorodne rodzaje źródeł światła stworzą wspaniałą atmosferę wesela. Oświetlenie terenu, na którym odbywa się impreza weselna przy użyciu świetlnych girland, pochodni, lamp solarnych, latarni grzewczych i świec, będzie tworzyło fantastyczny i uroczysty nastrój.

Odpowiednie obuwie i sposób na uciążliwe owady

Wesele w plenerze to niezbyt odpowiednie miejsce na noszenie wysokich obcasów i szpilek. Wasi goście poinformowani wcześniej o charakterze przyjęcia powinni przygotować się na zabranie dodatkowego obuwia. Bardzo praktyczne są przezroczyste nakładki na obcasy, które chronią przed zapadaniem się butów w podłożu.

Warto wykorzystać świece przeciwko owadom oraz moskitiery chroniące jedzenie i napoje

Gdzie zorganizować swój ślub plenerowy w górach?

W bezpiecznej i pozbawionej niespodzianek organizacji ślubu i wesela w plenerze, powinno się brać pod uwagę możliwość skorzystania z sali weselnej. Na miejsce niezapomnianego ślubu proponujemy wybranie Czterech Pór Roku Kościelisko. Proponujemy organizację ślubu cywilnego, humanistycznego i wspaniałej imprezy weselnej w naszym ogrodzie. Ślub marzeń z widokiem na malownicze góry to niezapomniane przeżycie, które, tym bardziej gdy uświetni go sesja zdjęciowa pary młodej na ślubie plenerowym wykonana w otoczeniu majestatycznych szczytów i pięknej przyrody. To wspaniałe miejsce dysponujące naturalną aranżacją. Pobliska sala weselna wykorzystywana na wypadek deszczu oraz wygodne miejsca noclegowe znacznie ułatwią logistykę, podwyższając jakoś imprezy. Kameralna impreza bądź huczne wesele organizowane przez nas to w każdym wydaniu szampańska zabawa do białego rana w górskiej scenerii.