Rezerwacja online

Pary młode coraz częściej, aby wyrazić wdzięczność gościom weselnym za przybycie i udział w przyjęciu decydują się aby wręczać prezenty lub drobne upominki.

Podziękowania dla gości nie muszą być drogie i wyszukane, ale warto postawić na oryginalne pomysły, aby miały one niepowtarzalny charakter lub na takie które mają za zadanie osłodzić waszych gości .

Według statystyk, coraz więcej młodych par decyduje się na personalizowane słodkie podziękowania. Ciasteczka, czekoladki czy lizaki, są pozostawiane na nakryciach gości lub są rozdawane przez świadków w trakcie wesela.

Czy warto przygotować prezenty dla gości weselnych?

Zdecydowanie warto przygotować podziękowania dla naszych bliskich i znajomych. Są one miłym gestem w kierunku zaproszonych osób. Są one również formą podziękowania za otrzymane podarunki. Świadczą o tym że jesteście wdzięczni.

Podziękowania dla gości weselnych mogą stanowić również rodzaj dekoracji ślubnej. Aby uniknąć na przykład winietek i dodatkowych kosztów z nimi związanych, warto wybrać upominki z personalizowaną etykietą, zawierającą na przykład imię i nazwisko zaproszonych gości. Dzięki takiej formie prezentu, każdy z gości weselnych poczuje się naprawdę wyjątkowo.

Niezapomniane upominki dla gości weselnych - sprawdzone prezenty

Weselny upominek swoją formą powinien nawiązywać do charakteru przyjęcia weselnego. W przypadku przyjęć weselnych w stylu glamour, upominek powinien być bardziej w eleganckim stylu. Tu świetny pomysł mogą stanowić świece zapachowe lub figurki w kształcie serc z waszymi imionami.

W przypadku zaś przyjęcia w stylu rustykalnym czy klasycznym idealnie sprawdzi się na przykład słodki upominek.

W specjalne pudełeczka z napisaną datą ślubu można zapakować mini słoiczki wypełnione miodem czy ziarnami kawy.

Świetną zabawę przede wszystkim dla najmłodszych gości weselnych zapewnią rownież bańki mydlane.

Co podarować gościom weselnym - zrób to sam

Najbadziej jednak, z pewnością zostaną docenione samodzielnie zrobione przez parę młodą prezenty. Idealnie sprawdzą się własnorecznie robione trunki, które świadkowie mogą rozdać pomiędzy gości weselnych lub ciasteczka z wróżbami, które można umieścić w pieknych koszach w okazałych miejscach na sali weselnej.

Inny wspaniały prezent weselny, może stanowić filmik naszego autorstwa z podziękowaniem za przybycie, który najlepiej odtworzyć po obiedzie ale przed rozpoczęciem przyjęcia.

Własnoręcznie robione prezenty dla gości weselnych wymagają sporo zaangażowania i są czasochłonne, więc należy pamietac aby przygotować je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Ile pieniędzy przeznaczyć na podziękowania dla gości weselnych?

W zależności od możliwości finansowych, sami musimy zdecydować ile wydać na prezenty dla gości weselnych. Oryginalne prezenty wbrew pozorom nie muszą być drogie. Jednak, aby uniknąć wtopy na przyjęciu weselnym, budżet na tego typu atrakcję powinien zostać określony przy planowaniu wesela. Niedopuszczalne jest bowiem, aby dla gości weselnych upominki różniły się wartością pomiędzy sobą lub albo aby ich mogło zabraknąć.

Upominki dla gości weselnych możemy kupić już od kilku groszy na przykład cukierki czy lizaki, do nawet kilkuset złotych, na przykład dobre wino. Wiadome jest jednak, że jeśli planujemy większe przyjęcie weselne to idealnie sprawdzą się drobne prezenty.

Wszystko o upominkach dla gości weselnych - podsumowanie

Wyjątkowe upominki nie muszą znacząco obciążać weselnego budżetu, ale na pewno sprawiom gościom przyjemność.

Świetnym rozwiązaniem są słodkie upominki w szklanym słoiczku, na przykład miód, mardmolada lub kawa, gdyż goście mogą zabrać słoiczek do domu po zakończeniu imprezy. Może on póżniej stanowić formę pamiątki i wspominać wyjątkowe chwile w domach naszych bliskich.

Jeśli obawiamy się, że nie będzie czasu aby wręczyć każdemu z osobna upominek weselny, to najlepszym rozwiązaniem okazuje się ułożenie drobnych prezentów blisko zastawy stołowej. Możemy wtedy też zaoszczędzić na dekoracji. W przypadku zaś, jeśli prezenty są większych gabarytów to dobrze jest je ułożyć w jednym miejscu przy wejściu na salę, tak aby wasi goście mogli je sobie zabrać przy opuszczaniu przyjęcia.

Jeśli mamy czas i chcemy zaoszczędzić, to upominki dla gości możemy wykonać własnoręcznie. W internecie jest masa ciekawych propozycji na upominki dla gości w stylu DIY.