Rezerwacja online

Bez względu na rodzaj ceremonii zaślubin, każda Para Młoda chciałaby, aby ten dzień był wyjątkowy, a idealne miejsce, w którym uroczystość się odbędzie, zawsze przynosiło wspaniałe wspomnienia.

Podstawą związku małżeńskiego jest deklaracja dwojga osób o chęci wspólnego spędzenia życia. Bez względu na to, czy wybierają ślub kościelny, konkordatowy, cywilny bądź humanistyczny, to zawsze pragną, by ten wyjątkowy dzień zmieniający ich życie, odbył się według ich indywidualnych preferencji. Najlepiej, kiedy szczególny dzień spędzą w miejscu z pięknym widokiem i w niezwykle klimatycznym otoczeniu, a zabawa na przyjęciu weselnym przyniesie dużo radości i będzie niezapomniana.

Obiekt Cztery Pory Roku Kościelisko to doskonałe miejsce na ślub w Zakopanem i przyjęcie weselne. Przepięknie urządzone sale, wyśmienita kuchnia serwująca smaczne menu weselne, bogata baza noclegowa to prawdziwe atuty tego miejsca.

Mamy ogromne doświadczenie, a organizacja wesela za każdym razem dostosowanego do indywidualnych wymagań Pary Młodej jest naszą wizytówką. Postaramy się, by każde przyjęcie dało maksymalną satysfakcję nowożeńcom i było wspaniałą zabawą dla weselnych gości

Ślubne przygotowania - jak sprawnie przejść przez organizację ślubu?

Każda para młoda zastanawia się, jak sprawnie przeprowadzić wszystkie działania składające się organizację zaślubin. Jest wiele przepięknych miejsc, które można wybrać na ślub i wesele. Jeżeli bliskie są Wam malownicze górskie szczyty, to wesele Zakopane z widokiem na panoramę Tatr będzie fantastycznym wyborem.

Najważniejszy dzień w życiu trzeba zlokalizować w czasie. Wybrać porę roku, w której chcecie wziąć ślub i dokładnie określić jego datę. Od tej decyzji wiele zależy. Kiedy data zostaje ustalona, przyszli nowożeńcy rozpoczynają intensywne przygotowania.

Ślub kościelny i cywilny wymagają wcześniejszego zarezerwowania, podobnie jak sale weselne. Szczególnie te cieszące się dużą renomą należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, najlepiej kilkunastomiesięcznym.

Wcześniejsze umówienie się z fotografem, kamerzystą oraz zespołem weselnym jest wymagane, jeżeli Parze Młodej zależy na fantastycznej sesji zdjęciowej i profesjonalnie nakręconym filmie ze ślubu i wesela w Zakopanem.

 

Ślub Zakopane - jakie są rodzaje ślubów?

Ślub cywilny w USC

Jest oficjalną formą zawarcia związku małżeńskiego i ma moc prawną. Dla tych, którzy chcą wziąć ten rodzaj ślubu poza urzędem w pięknych okolicznościach przyrody, jest to możliwe. Po dopełnieniu kilku formalności związanych z opłatą (ok.1000 zł) i zgodą USC mogą wziąć ślub w plenerze.

Ślub konkordatowy

Jest to ślub kościelny, bez konieczności wcześniejszego brania ślubu cywilnego W jego wyniku nowożeńcy zostają małżeństwem w świetle prawa polskiego i kościoła katolickiego. W związku z zasadami prawa kanonicznego musi być udzielony na poświęconej ziemi. Dla tych, którzy chcą zorganizować wesele w plenerze z dala od rodzimych parafii, istnieje możliwość wzięcia ślubu w małej, urokliwej kapliczce położonej w klimatycznym miejscu, nieopodal miejsca przyjęcia weselnego.

Ślub humanistyczny

Coraz częściej wybierana przez młodych forma zaślubin. Bez obecności osoby duchownej i urzędnika stanu cywilnego para młoda wypowiada słowa przysięgi stworzone przez siebie w obecności zebranych gości. Uroczystość prowadzi celebrant, czyli mistrz ceremonii. To szczególna forma ślubu opierająca się na ślubowaniu miłości, zaufania, poczucia przynależności, empatii i afirmacji tolerancji. Najczęściej odbywa się w miejscach, które ukochała para młoda, przywodzących na myśl cudowne wspomnienia.

Wesele Zakopane - idealne miejsce na ślub i wesele w plenerze

Obiekt Cztery Pory Roku Kościelisko specjalizuje się w organizacji wesel poprzedzonych ślubem w plenerze, które usatysfakcjonują Waszych gości bawiących się na weselu.

Przepiękny ogród z widokiem

Uroczystość w ogrodzie z pięknym widokiem na prezentujące się niezwykle malowniczo w każdej porze roku Tatry stanie się fantastyczną i niezwykle oryginalną scenerią dla ślubu osób ceniących oryginalność.

Sale weselne

W pełni wyposażone sale bankietowe, w których można zorganizować huczne lub kameralne wesela, zapewnią fantastyczną atmosferę, a doskonała obsługa z pewnością sprosta oczekiwaniom klientów. Do dyspozycji gości jest Dolna Sala do 160 osób oraz Górna Sala Widokowa z drink barem. Regionalny Szałas Grillowy, w którym można zorganizować uroczystość na 150 osób, będzie doskonały na przyjęcia weselne, gdzie królować będzie góralska tradycja lub zabawa w stylu rustykalnym.

Pomoc w organizacji ślubu

Mamy bogatą ofertę polegającą na organizowaniu ślubów kościelnych, na przykład w przepięknym Kościele Św. Kazimierza w Kościelisku. Początki kościoła to rok 1908. Projekt wykonał Eugeniusz Wesołowski, uczeń Witkacego. Wspaniale zdobione wnętrze, a przede wszystkim misternie stworzone witraże, nadają miejscu szczególny charakter.

Organizujemy również śluby cywilne w USC oraz w naszym obiekcie. Dla chcących wziąć ślub humanistyczny organizujemy usługi celebranta. Ślubne przygotowania z naszą pomocą będą niezwykle cenne i pozwolą Parze Młodej skupić się na innych elementach przygotowań do ceremonii bez zbędnego pośpiechu i stresu.

Komfortowe noclegi

  • Willa Cztery Pory Roku przy ul. Królewskiej 41 ma 33 pokoje o standardzie pensjonatowym. Różnej wielkości pokoje są dobrze wyposażone. W tym obiekcie funkcjonuje pełna baza gastronomiczna i bezpłatny parking.
  • Apartamenty Widokowe Cztery Pory Roku przy ul. Mocarni Boczna 3 to dwanaście niezależnych apartamentów z aneksami kuchennymi, balkonem lub tarasem. Pięknie wykończone w stylu góralskim z widokiem na całe Tatry. W tym obiekcie serwujemy śniadania.
  • Apartamenty & SPA Cztery Pory Roku - obiekt usytuowany na szlaku z Doliny Kościeliskiej na Gubałówkę. Dziewięć stylowych i fantastycznie wyposażonych apartamentów z aneksem kuchennym, kominkiem, tarasem lub balkonem. W ramach pobytu do dyspozycji gości jest oddana strefa SPA, panoramiczny taras, wiata grillowa i bezpłatny parking.

Ślub w Zakopanem - na co zwrócić uwagę, gdy czekają nas ślubne przygotowania?

Jeżeli znane jest już miejsce, gdzie chcecie się pobrać, oraz wiecie już, jaką ceremonię planujecie, czeka na Was jeszcze określenie budżetu wesela.

Sporządzenie listy gości, których chcecie zaprosić na ślub i wesele jest istotne, kiedy rezerwujecie salę weselną. Liczba osób zaproszonych na te dwa wydarzenia może się znacznie różnić. Na wesele zapraszane są osoby najbliższe jak członkowie rodziny, przyjaciele. Na ślub poza nimi dostają zaproszenie również znajomi, koledzy i koleżanki z pracy, sąsiedzi. Od liczby zaproszonych gości zależy ostateczny koszt uroczystości.

Wybranie motywu przewodniego ma znaczny wpływ na to, jakie będą dekoracje zdobiące sale weselne, potrawy, wystrój miejsca ślubu czy na przykład suknia panny młodej i bukiet. Style ślubów i wesel mogą znacznie się różnić. Przyjęcie weselne w stylu rustykalnym, góralskim, boho czy glamour to bardzo odmienne aranżacje i stylizacje.

 

W czym pomoże konsultantka ślubna?

Jeżeli macie już przygotowany rodzaj i plan ceremonii, wyznaczoną datę, sprecyzowany budżet, wybrany styl ślubu i wesela, pozostaje wybór sukni i garnituru. Ślubne przygotowania obejmują wybór Waszych strojów na ślub i wesele, zaplanowanie fryzury ślubnej, makijażu, zamówienie wybranych przez Parę Młodą obrączek. Jest to niezwykle istotne w tygodniach poprzedzających wymarzone wesele.

Konsultantka ślubna zadba również o odpowiednie zaaranżowane dekoracje w kościele i kwiaty oraz przystrojenie auta zawożącego Was na uroczystości. Muzyka i wybór utworów, które pokreślą wydarzenie, również mogą pozostawać w jej gestii. Działania konsultantki ślubnej są oczywiście poprzedzone rozmowami, w czasie których ustalacie najdrobniejsze szczegóły. Korzystanie z usług doświadczonej osoby, która doskonale zna się na swojej branży, a do tego potrafi uspokoić emocje nowożeńców i zaproponować im szerego opcji do wyboru,to doskonały sposób na to, by misterny plan ślubu doskonałego zrealizował się w pełni.

 

Huczne i kameralne wesela Zakopane - wspomnienia na całe życie

Organizowane przez kompleks Cztery Pory Roku Kościelisko śluby i wesela to gwarancja doskonałej zabawy w górach, którą Wasi goście będą wspominali z przyjemnością. Zadbamy o całą organizacje uroczystości, biorąc pod uwagą Państwa indywidualne sugestie i życzenia. Zapraszamy do skorzystania z oferty proponowanej przez nasz obiekt.