Rezerwacja online

Wszędzie gdzie pojawiają się walory wizualne, do głosu dochodzą również trendy. Za przykład może posłużyć ubiór, architektura wnętrz, a także przyjęcie weselne. Moda na konkretną konwencję pojawia się, by po jakimś czasie usunąć się w cień. Dopóki jednak pozostaje ona na czasie, przyciąga wzrok wszystkich estetów. Do najpopularniejszych nurtów wykorzystywanych przez nowożeńców można zaliczyć wesele rustykalne, minimalizm czy też motywy glamour. Jedną z przewodnich konwencji jest też oczywiście styl boho chic.

Jak wykreować wesele w stylu boho?

Korzeni tytułowej estetyki należy szukać pośród francuskiej bohemy artystycznej sprzed dwóch wieków. Wielu twórców prowadziło wówczas dość ubogie życie. Status majątkowy znajdował odzwierciedlenie w garderobie, które składała się głównie z zużytej i niedopasowanej odzieży. Pozorna niedoskonałość przeistoczyła się za sprawą artystów w coś normalnego. Niezadbany ubiór stał się środkiem ekspresji wyrażającym nonszalancję i indywidualizm. Na przestrzeni wielu dekad styl boho konsekwentnie ewoluował. Obecnie może być wyrażany przez wiele atrybutów, które są chętnie wykorzystywane podczas wesela.

 

Wesele boho z perspektywy idei

Walory wizualne są podstawą do wykreowania unikatowej estetyki. Na estetycznych fundamentach stoją jednak kwestie związane z filozofią życia. Styl boho również skupia wokół siebie bardzo konkretne wartości. Warto mieć je na uwadze, gdy przychodzi zorganizować wesele w sielskim klimacie, aby jeszcze bardziej podkreślić jego symboliczny wymiar.

Styl boho idzie w parze z poglądami, które coraz wyraźniej przebijają się do świadomości społecznej. Mowa tutaj o związku człowieka z naturą, nurcie slow life oraz duchowości. Możesz zaakcentować wymienione ideały poprzez ekologiczne podejście do organizacji wesela. W duchu stylu boho na pewno będzie też unikanie nadmiernego przepychu i planowania poszczególnych elementów programu. Postaw na swobodę i spontaniczność. Takie podejście z całą pewnością przysłuży się utrzymaniu dobrego samopoczucia.

Styl boho w ubiorze

Podczas ślubu i imprezy weselnej wszystkie oczy będą zwrócone na parę młodą. Dobór garderoby dla nowożeńców stanowi jeden z kluczowych elementów przygotowań do ceremonii. W wielu przypadkach zakres dostępnych możliwości może przytłaczać. Jeśli decydujesz się na styl boho, poniekąd ułatwiasz sobie zadanie. Opisywana konwencja wyróżnia się charakterystycznymi elementami ubioru. Dzięki temu ograniczasz zakres poszukiwań i tym samym ułatwiasz sobie skomponowanie idealnych stylizacji.

Suknia ślubna w stylu Boho

Największym wyzwaniem jest wybranie odpowiedniej sukni ślubnej dla panny młodej. Już na początku możesz odrzucić kreacje przypominające odzież dla księżniczki. Zupełnie nie pasują one do stylu boho. Co ciekawe, suknie utrzymane w tytułowej konwencji rzadko bywają białe. Znacznie częściej pozostają one utrzymane w następujących tonacjach

  • kremowy,
  • écru,
  • kość słoniowa,
  • przełamana biel.

Poza tym sukienki w stylu boho z założenia nie są sztywne i wymuskane. Posiadają inny wachlarz cech pozwalający na wywołanie „efektu wow”. Często są wykonane z lejącego materiału, który swobodnie układa się na ciele i tym samym zapewnia sporo komfortu. Ważnym elementem są w tym przypadku zdobienia. Bywa, że jest ich sporo, ale nie stają się przytłaczające dzięki subtelnej kompozycji. Warto zwrócić uwagę na koronkę, frędzle oraz motywy kwiatowe.

Garnitur ślubny w stylu Boho

Styl boho może być interpretowany jako próba przełamania klasycznej konwencji. W przypadku ślubu oznacza to, że pan młody powinien zrezygnować z garniturów utrzymanych w ciemnej palecie barw. Zamiast nich warto zwrócić uwagę na szare albo brązowe spodnie i marynarki. Można również pokusić się o zakup tych elementów garderoby w burgundowej bądź granatowej kolorystyce. Jako ukoronowanie całej kompozycji doskonale sprawdzą się brązowe akcesoria.

Stylistyka boho a ubiór gości

Próba dopasowania kilkudziesięciu gości do swojej wizji mogłaby się pozornie wydawać karkołomna, a nawet niestosowna. Tak byłoby jednak, gdyby wesele zostało utrzymane w oficjalnej konwencji. Styl boho charakteryzuje się jednak swobodą. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby panie wybrały zwiewne sukienki. Z kolei panowie mogą zostawić marynarki w domu oraz ubrać koszulę i jaśniejsze chinosy. Wzmiankę na ten temat możesz uwzględnić w zaproszeniach

Styl boho a kwiaty

Motywy florystyczne stanowią nieodzowny element stylu boho. W związku z tym również kwiatowe dekoracje powinny odegrać jedną z głównych ról podczas uroczystości. Panna młoda może pokusić się o urozmaicenie swojej stylizacji wiankiem albo pojedynczymi akcentami roślinnymi.

Poza tym kwiaty pojawiają się podczas przekazania bukietu, a także na sali weselnej jako ozdoby. W obu przypadkach należy postawić na nonszalancję i swoisty artystyczny nieład. Zdecydowanie trzeba stronić od nadmiernej elegancji, która zupełnie nie idzie w parze ze stylem boho.

Dekoracje sali weselnej w stylu boho

Dopełnieniem kwiatowych kompozycji może być szereg akcesoriów, które są ściśle związane z opisywaną estetyką. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku makramy, łapacze snów, a także elementy wyposażenia wykonane z wikliny. Poza tym warto gdzieniegdzie dodać ozdoby z frędzlami i piórami. Wprowadzenie wymienionych detali bardzo przybliży Cię do pożądanego efektu i sprawi, że sala weselna zacznie przypominać stronę z katalogu

Wesele w stylu boho na Podhalu

Uroczystości organizowane u podnóża Tatr często naturalnie przyjmują góralską estetykę. Wszak właściciele okolicznych sal weselnych mają pod tym względem wiele do zaoferowania. Nie oznacza to jednak, że wesele organizowane na Podhalu musi ściśle nawiązywać do regionalnej tradycji. Możesz śmiało zorganizować uroczystość w klimacie boho albo umiejętnie przeplatać obie konwencje.

Tytułowy styl podkreśla związek z naturą. W związku z tym malowniczy ogród z widokiem na góry stanowi doskonałe miejsce na wymarzone wesele. Góralska architektura również świetnie komponuje się z sielskimi i łagodnymi dekoracjami charakterystycznymi dla stylu boho.