Rezerwacja online

Organizacja wieczoru kawalerskiego nie jest wbrew pozorom taka prosta. Trzeba wykazać się nie lada kreatywnością, aby pożegnanie stanu wolnego nie było nudne. Do takiej imprezy powinno się chętnie wracać wspomnieniami po wielu latach. Dlatego, jeśli jesteś świadkiem, twój przyjaciel czy brat się żeni, pomyśl o wyjątkowym wieczorze kawalerskim. Przyszły pan młody powinien być jednocześnie zaskoczony i pod wrażeniem przygotowanych dla niego atrakcji – wykorzystaj jeden z naszych pomysłów na tę wyjątkową imprezę!

SPIS TREŚCI:

 • Udany wieczór kawalerski, czyli jaki?
 • Gry na kawalerski – co przygotować dla pana młodego?
 • Dobry pomysł na wieczór kawalerski, czyli zabawa poza domem
 • Pomysły na wieczór kawalerski w domu
 • Wieczór kawalerski – aktywnie i z adrenaliną
 • Jak zorganizować wieczór kawalerski z prawdziwego zdarzenia? Podsumowanie.

Jak zorganizować wieczór kawalerski, aby był udany?

Zarówno wieczór panieński, jak i kawalerski na stałe weszły do kanonu przedweselnych zwyczajów. By taka impreza mogła być zaliczona przez przyszłego pana młodego do jednych z najlepszych w życiu, trzeba się nieco postarać:

 • warto zorganizować wieczór kawalerski, który będzie spełnieniem marzeń pana młodego – można zapytać go, jak wyobraża sobie ten dzień, czy woli kameralne spotkanie, czy szalony męski weekend;
 • należy dobrze przemyśleć wszystkie atrakcje, a także o wiele wcześniej zrobić na nie rezerwacje;
 • trzeba także jak najszybciej określić budżet imprezy i mając to na uwadze, zastanawiać się nad niespodziankami dla pana młodego.

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Przyjęło się, że wieczór kawalerski organizuje świadek lub brat żeniącego się kawalera. Jednak dziś w planowaniu tego wydarzenia biorą udział wszyscy zaproszeni na nie goście. Dzielenie się wspólnymi pomysłami oraz zadaniami związanymi z organizacją wieczoru kawalerskiego sprawia, że jest on niezapomnianą imprezą.

Kto płaci za organizację wieczoru kawalerskiego?

Zgodnie z tradycją za pożegnanie stanu kawalerskiego powinien zapłacić jego organizator, czyli świadek. Czasy się jednak zmieniają, a imprezy dla przyszłego pana młodego są coraz bardziej wymyślne. Dlatego koszty są zwykle dzielone równo na wszystkich biorących udział w wieczorze kawalerski. Często finansowo dokłada się także sam pan młody.

Gry na wieczory kawalerskie – co przygotować dla pana młodego?

Niezależnie od tego, czy planowany jest wieczór kawalerski w domu, wyjście na zabawę do klubu, czy wyjazd na łono natury, warto zaplanować gry, które są związane ze sporą dawką śmiechu. To sposób na to, aby rzucić rękawicę głównemu bohaterowi wieczoru, który musi wykazać się znajomością swojej drugiej połówki, brawurą i odwagą.

Pytania na wieczór kawalerski – jak dobrze przyszły pan młody zna pannę młodą?

Taki krótki quiz może obnażyć prawdę o tym, czy kawaler zdążył dostatecznie dobrze poznać swoją przyszłą żonę. Pytania układają jego koledzy i w pierwszej kolejności zadają je wychodzącej wkrótce za mąż narzeczonej. Pan młody zostanie dokładnie przepytany na temat swojej drugiej połówki.

Jeśli układacie taki quiz, to zadbajcie, aby kawaler został zapytany o to:

 • Jakie słodycze lubi najbardziej jego przyszła żona?
 • Jakie kwiaty kocha najbardziej?
 • Co najbardziej szalonego zrobiła w życiu?
 • Jaką piosenkę lubi najbardziej?
 • Czy woli kuchnię włoską, czy francuską?
 • Jaki jest jej rozmiar biustu?
 • Czy w szkole miała dobre stopnie?

Zabawy typu quiz to zawsze trafione gry na wieczór kawalerski. Można też nieco ułatwić zadanie kawalerowi i przygotować test wyboru dotyczący jego narzeczonej.

Gra „Prawda czy wyzwanie”

Zabawy na wieczór kawalerski mogą być nieco pieprzne. Dlatego warto trochę zbić z tropu przyszłego męża i zapytać go o nieco szczegółów z jego życia, którymi niekoniecznie będzie chciał się podzielić. Jednak jeśli tego nie zrobi, koledzy wymyślą dla niego niełatwe wyzwanie. Mogą paść pytania typu:

 • czy lubisz swoją przyszłą teściową?
 • co najbardziej żenującego zdarzyło ci się zrobić w szkole średniej?
 • jaka jest najdziwniejsza rzecz, której szukałeś w Internecie?

Natomiast przykładowe wyzwania na wieczór kawalerski to:

 • zapytanie pierwszej spotkanej dziewczyny, jakiego koloru jest jej bielizna;
 • powiedzenie alfabetu od tyłu;
 • „puść oczko” do pierwszych 10 mężczyzn, których spotkasz na ulicy.

Taka gra będzie jeszcze bardziej ekscytująca i zabawna, jeżeli wezmą w niej udział także inni uczestnicy wieczoru.

Test przedmałżeński dla pana młodego

W jego przygotowaniu także musi wziąć udział przyszła małżonka. Ma on sprawdzić, czy narzeczeni mają takie samo zdanie na temat mniej istotnych lub ważnych życiowych kwestii. Podczas wieczoru kawalerskiego padają m.in. pytania: kto będzie zarabiał, a kto wydawał pieniądze, kto będzie trzymał domowy budżet i kto będzie wynosił śmieci.

Gra miejska

Aby móc przeprowadzić taką zabawę, należy wymyślić zadania na wieczór kawalerski. Natomiast miejscem gry jest miasto, ulice i inne miejsca publiczne. Podejmujący wyzwanie pan młody będzie musiał np. zrobić sobie selfie z pięcioma przechodniami, wykąpać się w fontannie czy wejść do klubu i poprosić pierwszą spotkaną dziewczynę o numer telefonu.

 

Dobry pomysł na wieczór kawalerski, czyli zabawa poza domem

Wieczór kawalerski można spędzić nie tylko w klubie czy w ulubionym pubie przyszłego pana młodego. O wiele lepszym pomysłem jest zorganizowanie imprezy z ciekawymi atrakcjami. W ten sposób wieczór kawalerski będzie stanowił niezapomniane przeżycie – zarówno dla żeniącego się narzeczonego, jak i jego kompanów.

Paintball

Wybierając się na paintball – laserowy czy tradycyjny – można jeszcze lepiej zintegrować się przed nadchodzącym weselem. Taka rozrywka sprawia też mnóstwo frajdy mężczyznom w każdym wieku, dlatego warto włączyć ją do planu imprezy, w której biorą udział zarówno dwudziestolatkowie, jak i starsi kuzyni czy tata pana młodego.

Strzelnica

W takim miejscu kawaler będzie miał okazję poczuć się jak żołnierz czy policjant. To dawka adrenaliny połączona z dobrą zabawą i rozrywką. Świetnym pomysłem jest zabranie na strzelnice pana młodego, który do tej pory nie miał okazji trzymać broni w ręku i strzelać.

Niezapomniany wieczór kawalerski – przygoda w escape roomie

Escape room to miejsce, w którym można przeżyć wspaniałą przygodę. Razem z panem młodym będziecie mieli okazję np. wejść w rolę detektywów i rozwikłać trudną zagadkę. Na wieczór kawalerski warto wybrać wyjątkowy escape room – rodem z horroru czy mrocznego kryminału.

Wieczór kawalerski w salonie gier

W tym, że mężczyźni nigdy nie przestają być dziećmi, jest ziarno prawdy. Przekonacie się o tym, kiedy zobaczycie radość na twarzy pana młodego, którego zaprosiliście do salonu gier. Kolorowe automaty, gry w wirtualnej rzeczywistości, symulatory jazdy bolidem – to coś, obok czego nie przejdzie obojętnie żaden duży chłopiec.

Pomysły na wieczór kawalerski w domu

Nawet jeżeli pan młody woli spędzić wieczór kawalerski w domu, to jako organizatorzy możecie sprawić, że zapamięta to spotkanie do końca życia. Na takiej imprezie również można doskonale bawić się do białego rana.

Obejrzyjcie mecz ulubionej drużyny sportowej

Jeżeli główny bohater dnia jest zapalonym fanem piłki nożnej i zbliża się mecz jego ulubionej drużyny, warto połączyć jego oglądanie z wieczorem kawalerskim. Zamówcie pyszne jedzenie – pizzę, burgery z dużą zawartością mięsa, steki lub postawcie na sushi. Zadbajcie też o dobre trunki i ubierzcie koszulki klubowe.

Gry komputerowe – turniej gry w piłkę nożną

Możecie też iść o krok dalej i zorganizować wirtualny turniej gry w piłkę nożną. Zróbcie tabelę, rozpiszcie, kto, z kim i w jakiej kolejności będzie grał. Nie zapomnijcie też o nagrodzie dla zwycięzcy rozgrywek!

Garden party z grillem – udany wieczór kawalerski w męskim gronie

Jeżeli kawaler mieszka w domu z ogródkiem, zróbcie męskie garden party. Możecie dać się ponieść szaleństwu i zamówić barmana, który przez cały wieczór kawalerski będzie serwował wyszukane drinki. Przygotujcie też sporą ilość mięsa, inne przysmaki, które można grillować i dobry humor – doskonała zabawa będzie wtedy gwarantowana!

Hazardowe gry na wieczór kawalerski

Możecie na jeden wieczór zamienić mieszkanie przyszłego małżonka w jaskinię hazardu. Przygotujcie zestaw do gry w ruletkę i niech jeden z was wcieli się w rolę krupiera. Możecie też grać w karty – np. w najpopularniejszego pokera. Warto także ustalić, aby każdy z uczestników imprezy ubrał się tak, jakby wybierał się do prawdziwego kasyna – w ten sposób wieczór kawalerski zyska niesamowity klimat.

Wieczór kawalerski – aktywnie i z adrenaliną

Jeżeli pan młody nie stroni od aktywności fizycznej i lubi próbować nowych sportów, wykorzystajcie ten fakt i zaserwujcie mu solidną porcję wrażeń.

Ścianka wspinaczkowa

Jeśli żeniący się wkrótce narzeczony nie miał do tej pory okazji wspinać się na ściance, warto aby najpierw poćwiczył z instruktorem. Następnie możecie organizować zawody – ściganie się na czas wprowadzi element rywalizacji podczas wieczoru kawalerskiego.

Spływ kajakowy

Taki spływ może odbyć się zarówno w dzień, jak i nocą. Przygoda na wodzie, walka z żywiołem to gwarancja mocy wrażeń. Po spływie kajakowym warto urządzić spotkanie przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek.

Wypad pod namioty

Survival na łonie natury to marzenie niemal każdego mężczyzny. Dlatego możecie zabrać pana młodego na wypad do lasu. Jeśli sami nie do końca wiecie, jak zachować się w takich warunkach, zdecydujcie się na pomoc firm organizujących survivale. Podczas takiej przygody będziecie np. przeprawiać się przez bagna, kąpać się w jeziorze i nocować pod namiotami rozstawionymi w środku lasu.

Jak zorganizować wieczór kawalerski z prawdziwego zdarzenia? Podsumowanie

Obecnie możliwości są nieograniczone – możecie zarówno grać z przyszłym małżonkiem w planszówki, jak i zafundować mu lot balonem. Jednak nawet jeśli macie wyjątkowo kreatywne pomysły i chcecie, aby wieczór kawalerski był wyjątkowy, zaplanujcie go, mając na uwadze zainteresowania pana młodego. Pamiętajcie, że to on niedługo bierze ślub i to dla niego organizowana jest ta impreza.